2015 TürgiTürgis toimuvatel seenioride maailmameistrivõislustel võitsid Eesti N35 naised Suurbritannia 2:1 ja saavutasid alagrupis esikoha.

Esimeses üksikmängus pidi Helina Lill küll tunnistama 3:6, 5:7  Leyla Ogani paremust aga see kaotus eestlannade võitlusvaimu ei murdnud. Teises üksikmängus pidas Ilona Poljakova juba teist päeva järjest maha raske kolmesetilise põnevuslahingu, mille ka seekord suutis 4:6, 6:1, 7:5 Natalie Aytoni vastu enda kasuks kallutada. Paarismängus olid aga Lill/Poljakova eriti veenvad ning võitsid Ühendkuningriikide paari 6:1, 6:3.

See üliväärtuslik võit aga tähendab, et grupi võitjana teeniti pääs medalimängudele ja poolfinaalis kohtutakse kas Hispaania või Hollandiga, kes täna peavad omavahelise matši, selgitamaks alagrupi võitjat.

N45 naised aga pidid teist päeva järjest 0:3 vastase paremust tunnistama ja seekordne allajäämine tuli USA vastu. Kristiina Grünberg kaotas 6:2, 2:6, 2:6 Shelly Worksile ja  Piret Ilves 1:6, 5:7 Julie Cassile. Paarismängus andsid Grünberg/Ilves küll kõva lahingu aga pidid ometi 4:6, 7:6(3), 1:6 ameeriklannadele alla vanduma. Täna kohtutakse võõrustajatega Türgist.

allikas: www.tennis.ee