WorldSeniorsMedalivõitjadHorvaatias Umagis lõppesid 36. individuaalsed noorte seenioride (35+, 40+ ja 45+) maailmameistrivõistlused. Suurepäraselt esinesid Eesti sportlased, kes võitsid mitu medalit. Kui võistluste alfaasis olid korraldaja väga optimistlikud ja andsid võistlejatele vabu päevi, siis võistluste lõpufaasis kimbutas võistlejaid vihm, mistõttu jäädi ajahätta ning tihtipeale tuli mängida lühiformaati (sett neljani). Nüüd aga kõigest järgemööda.

  • MS35+ ja MD35+ üritas kuldset duublit Mait Künnapi kunagine paarismängupartner hollandlane Bart Beks, kes üksikmängu finaalis võitiski sakslase Marc Leimbachi ülipingelises mängus 6/4 6/7 6/4, kuid paarismängu finaalis sai koos partneri Marcus Hilpertiga finaalis kaotuse Brasiilia – Prantsuse duolt C. Almeyda ja V.Baudat 3/6 6/7.
  • WS35+ Liina Suurvarik poolfinaali ei jõudnud, kuna loobus jalavigastuse tõttu edasimängimisest ning andis Läti esindajale Anna Barinovale seisul 5/7 0/2 loobumise ning võimalik üksikmängu medal jäi seekord tulemata vaatamata heale vormile.
  • WD35+ võitsid Helina Lill – Liina Suurvarik pronksmedalid, kuigi olid sunnitud poolfinaali seisul 3/6 1/4 pooleli jätma.
  • WD40+ võitsid Ilona Poljakova ja Stefanie Kolar finaalis Läti-Saksamaa paari Vlada Kirilovska – Astrid Obermeier 6/1 6/3 ja võitsid kuldmedalid. Tubli, Ilona.
    Kui hollandlase Marcus Hilperti juurde tagasi tulla, siis võitis ta tegelikult täiskomplekti medaleid . MS45+ finaalis alistas ta kaasmaalase Sander Groeni ja XD40+ koos Ilona Poljakovga sai pronksi. Mees, kes suutis mängida mii 35+, 40+ kui 45+ klassis!
  • XD40+ kaotasid Ilona Poljakova - Marcus Hilpert (Holland) küll poolfinaalis esimesena asetatud Hispaania-Austraalia paarile Ana Salas-Lozano - Marc Hadley 4:5 3:5 (seisul 4:4 toimub tie-break), kuid Ilona sai oma teise ja Marcus kolmanda medali – seekord pronksi.
  • WS45+ võitis Leedu esindaja Jurate Hardy, kes lisaks üksikmängu kullale lisas koos Larissa Mitrofanovaga ka paarismängu kulla võites Mari-Liis Parmast ja Kateryna Filyust (Kanada) 7/6 6/4.

Kokkuvõtteks tuleb öelda, et turniiri tase oli väga kõrge – tooni andsid endised WTA ja ATP karuseelis osalenud. Seda hinnatavam on meie tennisistide hea mäng.

WorldSenirosPaaripartnerigaWorldSenirosHilpertigaMedalid

H.Raivet

Kes aga soovib ise tabeleid uurida, sellele soovitame linki: https://itfseniors.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=241E4603-B049-4A9E-8EBF-D7621A09B053

Alalõigus Matches näete jooksvalt ka lõppenud mängude tulemusi.